Детски роденден и други фестивали

Детски роденден е речиси најдобриот ден од годината за малите деца. Не е ни чудо што најголема цел на родителите е да го направиме овој ден толку убав и извонреден колку што е можно повеќе. Со успешна детска забава, среќата на роденденчето стои и паѓа.

Детски роденден без стрес

Популарни класици се мора во секој случај. Но, родителите сакаат да презентираат нешто сосема ново, што никој од гостите не го знае. За да можеме целосно да се концентрираме на понатамошното планирање, како што е листата на гости и време, ние составивме за вас најпопуларните, најсмешни и авантуристички игри и совети за роденденот на настанот. Вие само треба да изберете!

Прославете го роденденот на детето
Совети за успешен детски роденден

Детски роденденски игри за внатрешни и надворешни

Без разлика дали се на отворено во летниот период, сонцето, сонцето или во затворен простор во ниски температури и зима, на оваа страница ќе најдете предлози за роденден на децата во сите временски услови и расположение. Тивки и контемплативни игри, занаетчиски идеи, тематски партии, совети за декорација, како и упатства за познати игри може да се најдат под поединечните наслови.

Исто така варијанти на популарните класици што ги добивате овде. Исто така, прашањето за награда и цени треба да размислите двапати. Дали секогаш има нешто слатко што треба да му се даде дома на роденденска забава, или можеби има друга алтернатива?

Порамнете ги детските родендени според годишните времиња

Особено интересно можете да направите роденден, ако сте малку ориентирани кон годишните времиња. Се разбира, свесни сме дека борбените борби можат да се случат само над 25 степени Целзиусови.

Но, како може да се избере избор на игри и слатки околу Божик? Мандарини и ореви наместо чоколада и торта? Не, не треба да го чувате толку строго на роденденската забава. Сепак, но печените јаболка и джинджифилово куќи ќе бидат вкусни промени. И, исто така, атмосферска понуда за Божиќни занаети сеуште е одлична идеја да ги смириме децата повторно.

Како за чадор чадор направени од цврста изработка фолија? Или венец на лисја во есен? Во пролетта, можете да нацртате саксија со деца и да ги попрскате семето на цветот - подарок за домаќинот за сите гости на гостите е подготвен. Идеи и селекција за индивидуални роденденски забави можат лесно да се најдат на реномирани онлајн провајдери како што се www.firlefantastisch.de.

Бајка партија со само-изведена видео

Еднаш одамна ... и повторно може да биде на роденден на секое дете. Бајките се во моментов и секое дете сака да ја преземе улогата на витез или принцеза. Зарем не би било добро ако малку бајка карактери вежба парче и нивното сопствено производство е spellbound на филм? Не е потребно многу да се подготви овој прекрасен нагласок за една тема партија.

Змеј
Детска роденденска тема бајка

Огледало, огледало на ѕидот, кој доаѓа на фестивалот наречен?

Значи картичката за покана може да ги примами гостите. Сега секое дете може однапред да размисли која бајка или митско суштество сака да биде. Можеби има многу костими во домот на домаќинот, како што се капи, шалови, фустани, маски и никој не знае однапред која фигура ќе игра?

Малите ѕвезди се сретнуваат

На витешка вечера со колачи, лимонади, мочурки и бисквити, прво ги зајакнуваме нашите духови и ги стимулираме нашите идеи. Каде може да се игра бајка, кој ја презема таа улога, кој ја презема водечката улога? Често ова е најтешкото прашање, бидејќи се разбира секој сака да ја одигра главната улога. Два коцки или класичниот начин на фрлање монети можат да обезбедат јасност тука. Штом сценариото е напишано, започнува.

Маската

Можеби сите ќе бидат облечени во забава. Тука и таму сигурно се уште треба да се направи и во прав. Седи во маската и повторно го научи неговиот текст, се разбира, е дел од неа. Тато или мајка сега можат да снимаат со камерата, бидејќи малите ѕвезди се подготвуваат за големата емисија. По мала проба, веќе е на сцената од дневната соба. За возврат, родителите треба однапред да размислат за тоа како собата може брзо да се претвори во замок или замок на витез. Целата работа не треба да се дегенерира во стрес и да не бара многу пари. Постоечките парчиња мебел може брзо да се трансформираат со малку вештина.

Засвети, Поставете, завесајте

И сега почнува. Камерата работи, а малите актери влегуваат на сцената. Можеби сè се претвора во хаос, тоа е добра работа, бидејќи така се создаваат најдобрите филмови и најубавите импровизации. Зарем не е прекрасно кога целата група се состанува по кратко време и заедно го разгледува филмот. Секако, има многу смеа и дискутираше и за филмот. Ова е како вистинската креативност се ослободува меѓу малите ѕвезди. И кој знае, можеби наскоро следи 2 епизода на модерната бајка од дневната соба.

Повеќе страници за родендени, празници и други прослави

роденденфирма

Дали ви недостасува конкретни теми во нашиот форум за животни стилови? Среќни сме да снимаме нови теми кои не се нужно поврзани со семејството и децата. Разговарај со нас!

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.