Бои на зимски сезони

Тешко дека нешто ги фасцинира децата повеќе од постојаната промена на годишните времиња од пролет во лето и назад до постудените месеци на есен и зима.

Зимски слики за боење страници

Уште подобро кога вие како родител можете да поддржите промена на природата со едукативен материјал како што се страници за боење и да ја инспирирате детската фантазија. Затоа што секоја сезона носи своја магија. Забележете ги нашите страници за боење за зимската сезона Тема за зимски спортови. Со кликнување на врската се отвора страницата со соодветниот шаблон за боење:

Боење страница зима

Зимско санкање

Боење страница снешко

да се изгради снешко

Фрли снежни топки

Борба со снежни топки

Изгради иглу

Скијање / аикидо

Птиците се хранат во зима

Снешко

Боење на страници за снег го турка снегот за боење

чистење снег

Боење страница снег глобус за деца да се наслика

Снежен глобус

Боја страница нека оди со ски лифт за боење

Ски лифт

Боење страница семејство оди на ски лифт за боење

Ски лифт / лифт за стол

Боење страница моторни санки

Моторни санки

Боење страница кучиња санки трка

Санка за кучиња

Ицилики за боење на страници

Предупредување на мразот

Боја страница зимски пејзаж

Зимски пејзаж

Боење страница зима

зима

Боење страница зима

зима 

Боење страница зима

Возење санки / тобоган

Боење страница со влечење санка

Повлечете ја санката

Снегулки на страницата за боење

снегулки

Боење страница за фаќање снегулки

Фати снегулки

Боење страница птици во зима

Птици во снегот

Како да нацртате снешко

Како да нацртате снешко

Боење страница село во зима со снег

Село во зимски предел

Боење страница зима шума

Зимска шума

Лавина на страници за боење

лавина

Комплет Paint by Numbers - Снешко
Winter / Schneemann

Labyrinth - Finde den Weg zum Schneemann
Finde den Weg zum Schneemann

Willе најдете многу бесплатни страници за боење со детски дизајни за момчиња и девојчиња. Придружени со шаблони за ракотворби, загатки за деца, шаблони за аритметички вежби, идеи за игри и портал за родители за родители. Страниците за боење се погодни за деца од градинка до основно училиште. Бидејќи боењето на сликите промовира координација меѓу очите и рацете, груба и ситна моторика, креативност, тип на буква и им остава на децата имагинација на слободата. И нашето мноштво мотиви ја зголемува мотивацијата на секое дете да сака да го помине времето со боење.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.