Loveубовта се заклучува како знак на loveубов

Една стара поговорка на Чарлс Хадон Спарџон вели: „Loveубовта е единственото марамче што ги суши солзите на тажните.“ И оваа кратка изјава кажува повеќе од било кој друг збор.

Доказ за loveубов - срце во кора од дрво или loveубовни брави

Бидејќи loveубовта меѓу луѓето е најголемото добро на земјата, таа исто така треба да се зачува и да се грижи на најдобар можен начин.

Loveубов заклучува
Loveубовни брави - © Papirazzi / Adobe Stock

Многу loversубовници користат различни ситуации за да ја исповедаат сопствената loveубов на својот партнер - повторно и повторно и на многу различни начини.

Од првиот ден на човештвото, исто така, постои чувство на убов. И така, веќе некое време, сопствената убов се изразува и открива повторно и повторно - со текот на времето, сепак, на многу различни начини.

До пред неколку децении, срцето врежано во кората на дрвото беше апсолутен доказ за убов. Дали во паркот, во училишниот двор или тајно во шумата: врежаното срце честопати кажуваше повеќе од многу зборови и се сметаше за знак на loveубов пар екселанс.

Но, со текот на времето, се отворија многу други начини да ја искажете својата убов кон вашиот партнер - или да ја исповедате својата loveубов на добар пријател. Покрај многу други производи, loveубовните брави се апсолутно задолжително за многу за inубени луѓе овие денови.

Loveубовта се заклучува во бројни прилики

„Loveубовта се заклучува како знак на loveубов“ продолжи да читаш

Фасцинација од диносауруси

Децата се зачудувачки фасцинирани од „диносаурусот“. Ова може да се должи на фактот дека овој вид е истребен со милиони години и затоа не е „опиплив“ за нив.

Што е толку возбудливо за овие исконски чудовишта?

Децата сè уште стапуваат во контакт со диносаурусите, а некои сметаат дека овие „монструозни“ животни - како што е Т-Рекс (Тираносаурус рекс) - само супер возбудливо.

Што е толку фасцинантно кај диносаурусите?
Што е толку фасцинантно кај диносаурусите? Слика од Pixabay

Младите родители с still уште се сеќаваат на карикатурите од серијата „Во земја пред времето“, во кои различни видови диносауруси честопати мораа да се борат за да преживеат. Имаше, на пример, смешниот главен лик „Малиот стапало“, Бронтосаурус кој имаше уште неколку авантури со своите пријатели „Даки“ (Сауролофус), „Петри“ (Птеранодон), „Спајк“ (Стегосаурус) и малку кучката Цера (Triceratops) поретко негираа.

Овој филмски серијал се состои од 14 филма. Во 2007 година, на телевизија излезе серија од 26 дела со истото име, во која протагонистите од тогашните филмови сега се млади возрасни и треба да се справат со нивните животи. „Фасцинирани диносауруси“ продолжи да читаш

Модели - Сонот на супермоделот

Стилот и модата стануваат сè поважни во нашето општество. Скоро сите бараат совршен изглед, сонуваат за совршена фигура или работат на оптимизирање на свеста за сопствениот стил. 

Мода и модели - успешна комбинација

Така, модата стана израз на сопствената личност, со тоа што многумина се ориентираат кон истакнати или познати трендсетерки кои го презентираат најновиот трендовски изглед на улица или модна писта. Особено, т.н. супермодели - кои автоматски се поврзани со модниот свет - играат клучна улога овде.

Моделите се претставуваат
Сонот за супермоделот

Дизајнерите ширум светот не само што треба да покажат креативност, туку и зависат од талентирани модели или манекенки кои на крајот треба да го донесат новиот тренд на светските модни писти. Ова го прави речиси невозможно да се замисли модната сцена без популарните модели, кои честопати стануваат исто толку познати преку своите појави како и самиот дизајнер.

Само на телото на моделот се обликува визијата на дизајнерот и го привлекува вниманието што модниот дизајнер го имаше на ум при креирањето на изгледот. Без разлика дали е провокативно, елегантно или женствено. Модата следи сосема различни цели и на тој начин може да предизвика различни чувства кај гледачот или носителот, како и да предизвика ентузијазам и отфрлање.

Секако, на ова им користи и самите модели, кои одеднаш заземаат централно место преку спектакуларни тимови или модни ревии и се признати како трендсетерки од многу модни обожаватели низ целиот свет.

Сонот за супермоделот

„Models – Der Traum vom Supermodel“ продолжи да читаш

Слепило на текстил - немам што да облечам!

„Немам што да облечам повторно!“ Кој не ја знае оваа реченица сигурно или од устата на неговата сопруга, која стои пред нејзината целосна гардероба како секој ден и не знае што да облече?

Слепило на текстил - секоја блуза брои! - Тешко е да се избере

„Добро утро!“ Доаѓа звукот на радиото. „Денес ќе биде сончев ден. Птиците пеат. Нешто пред 07.00:XNUMX часот наутро, а некои ранобудници веќе брзаат да работат. „Сè уште тотално заспано, ТАА стои таму пред нејзината гардероба и не знае што да облече: Една од многуте жени на овој свет што има толку многу да облече во нејзиниот плакар што повеќе не знае ни што да облече.

Текстилно слепило - нема што да носам! - Бесплатни страници за боење
Немам што да облечам - Слика од Пиксабеј

Денес, од сите денови, на овој значаен ден, кога раководителот на одделот ќе ја замоли да одржи говор пред собраните вработени, таа не го најде она што го бараше. Таа размислува за разни комбинации.

Блузи и панталони се искинати од закачалката и пробани. Времето истекува и таа сè уште не најде ништо што би сакала за овој важен ден. На крајот станува вообичаен зелен џемпер и често носено кафено здолниште. Кој не изгледа познато? "Слепило за текстил - нема што да носам!" продолжи да читаш

Истребување на книжевни црви во 21 век

Кога се занимаваме со прашањето кога последен пат имавме книга за читање и всушност ја прочитавме од почеток до крај, некои луѓе треба да размислуваат долго време.

Читањето повеќе не е едно од првите 15 омилени забави на Германците

А, меѓу нас се наведени книговоди и бубачки, кои постојано пребаруваа читања од сите жанрови. Всушност, срамота е што јазот меѓу нив се зголемува и не е тајна дека помладата генерација е повеќе на страната на оние што одбиваат да читаат. Но, зошто всушност?

Од истребување на книжок црв
Исчезнување на бубачки - (в) пиксабеј

Официјалните податоци го потврдуваат тоа - продажбата на книги само во Германија опаѓа постојано со години и самото читање веќе не е една од најпопуларните активности за слободно време на луѓето.

И ова не е затоа што недостасуваат добри автори или затоа што изборот на добри читања е премногу мал. Не, авторите од целиот свет секојдневно се трудат да изнесат возбудливи фантастични приказни, возбудливи дистопии и модерни книги за млади луѓе.

Тоа не може да биде причина за незаинтересираност. Дури и не размислувајќи за фактот дека нема алтернатива за тврдоглавото читање по ред, мислиме на аудио книгите, кои често се објавуваат само неколку месеци по објавувањето на книгата.

Дали дигитализацијата е виновна за промените?

„Истребување на книжевни црви во 21 век“ продолжи да читаш