Стрип за патување низ времето епизода 1 - диносауруси

Антонија е најдобрата пријателка на Леонард. Но, сите само ја нарекуваат Тони, што понекогаш доведува до забуна, бидејќи многумина мислат дека Тони е момче. Нејзиниот омилен предмет е математика.Инаку, Тони е сосема нормална млада личност која сака да излегува со своите пријатели и страсно да танцува.

Леонард сите го нарекуваат Лав. Претежно е див како лав, но понекогаш е малку за inубен во Антонија. Но, тој не се осмелува да и каже. Неговите омилени теми се спортот и историјата, и тој е тотален навивач на филмови.

И еден ден Антонија и Леонард (ака „Тони“ и „Лео“) наоѓаат чуден прстен.

Стрип за патување низ времето, дел 1 - Тони, Лав и прстенот

Тие брзо откриваат дека овој прстен е полн со магија, бидејќи овој прстен им овозможува на двајцата млади да патуваат низ просторот и времето.

Ајде да одиме на првата (неочекувана) авантура:

Стрипно патување низ времето

 

Антонија и Леонард, двајца нормални тинејџери, наоѓаат чуден прстен на пат кон дома од училиште. Невнимателен збор ги става и двете во реална опасност!

Епизода 1 - Прстенот 

 

 

Преглед на сите епизоди на стрипот за патување низ времето

 

Ве молиме, кажете ни како ви се допаѓа комичната серија. Дали имате идеи за ново патување низ времето? Или предлози за дизајнот на стриповите? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.