Скара без месо | Јадете пијте

Летото може да се види во сета своја слава? Така, можете безбедно да ја извадите решетката од барака и да ги испробате најдобрите летни рецепти и да уживате во нив во природата. Некои луѓе сигурно се прашуваат дали може да се испроба нешто ново додека се пече на скара. На крајот на краиштата, не мора секогаш да бидат јадења со месо.

Свежо од скара - Свежи летни рецепти за скара

Скоро сè може да се пече на скара - но кој го пробал претходно? Па, како да се обидете да скарите различен зеленчук што никогаш не паднал на скара, исто така како прилог на месо?

Не мора секогаш да биде месо при скара
Не мора секогаш да биде месо при печење на скара - © tunedin / Adobe Stock

Широк спектар на зеленчук може да се готви на скара. Не само класичен зеленчук на скара како пченка, туку и аспарагус, моркови, модри патлиџани и печурки. Тиквички може да се завиткаат во алуминиумска фолија и да се печат на скара како и другиот зеленчук.

Зеленчукот има најдобар вкус кога е заменет со шницел пред консумирање. Не, сериозно ... ако е мариниран пред скара. Нема ограничувања за фаназијата.

Рафинирани масла како што се семе од репка или сончогледово масло дефинитивно припаѓаат на маринада. Остатокот може да се додаде по вкус. На пример црвена пиперка, црн пипер, кромид, лук и многу повеќе - како сакате. Ако не ви се допаѓа комплицирана маринада, можете едноставно да го четкате зеленчукот со малку путер од алсан и малку сол.

Рецепт за полнето авокадо за скара

Авокадото на скара е едно од најмалку познатите јадења на скара. Исполнето со кускус и зачини, јадењето нуди разновидно искуство во јадење.

  • За ова, мала количина кускус е оставена да кисне неколку минути со зеленчук.
  • Василиј се мие и се распарчува на мали парчиња; едно авокадо исечено на половина; јадрото е отстрането. Тогаш двете половини од авокадото мора да се маринираат со сок од лимон, сол и чили.
  • Исечете кромид и оставете го да се карамелизира во масло и сируп од агава.
  • Додадете сè во кускусот и добро промешајте. Зачинете со сол, бибер и маслиново масло.
  • Двете половини авокадо ставете ги на скара добри две минути од двете страни. Потоа почувствувајте ги авокадото со кускус.

Подготвено е извонредно јадење од скара кое не само што има добар вкус, туку е и здраво.

Ако претпочитате да јадете месо за време на сезоната на скара, дефинитивно треба да подготвите свежи прилог за јадења со месо. Тоа не само што го прави поразновидно, туку и поздраво. Пред сè, не треба да изостануваат салатите од свеж зеленчук. Што е со салата од моцарела со свежи лисја од рукола и домати? Или салата од морков?

Значи, не мора секогаш да биде месо. Најразновидните јадења може да се спомнат од најразновидниот зеленчук, кој не само што има добар вкус кога е на скара, туку е и многу здрав.

Нешто слатко на крајот

Но, десерт е дефинитивно дел од забава за скара. Рикотта и тирамису се веројатно најпопуларните десерти во лето.

Но, кварк - десерт од јогурт со јагоди, цреши или рибизли, исто така, ќе биде вкусна и многу разновидна варијанта. Нема ограничувања ниту за десертите.

Скара вклучува се што има добар вкус и е добро за вас во најубавиот период од годината. Затоа што само за ова време можеме да собереме што повеќе сила за долгото зимско време!

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

2 размислувања за „Скара без месо | Јади пијалок "

  1. Ја сакам сезоната на скари. Јас секогаш сакам да скара пченка, печурки, аспарагус, но никогаш не сум маринирал. Сигурен сум дека по маринирањето ќе има уште подобар вкус. Дури и вашиот едноставен рецепт звучи одлично и дефинитивно ќе го пробате оваа сезона.

    1. Тогаш да се надеваме дека наскоро времето ќе биде постабилно. Ова лето е добро, затоа што можам да добијам фигура од јакна за дожд, но да бидам во можност почесто да скарам би било убаво!

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.