Партнерство - заедничко капење

Времето за двајца е драгоцено - особено за паровите со деца. Но, дури и луѓето без деца често имаат премалку време едни за други, бидејќи врските на далечина се сè попотребни и обемот на работа се зголемува. Сите поважни се малите бегства од секојдневниот живот кои не чинат многу, но помагаат да се одржи врската жива и возбудлива. Заедничката бања може значително да ја зголеми благосостојбата. Телото се релаксира во топла вода за капење, стресот се раствора и затегнатоста на кадата ви помага да ја чувствувате блискоста на вашиот партнер со секое мало движење.

Дајте време и простор на еротските

Добро е познато дека исчекувањето е најголема радост. Заедничката бања треба правилно да се слави и, идеално, да се подготви заедно. Алтернативно, секако можете да го изненадите вашиот партнер и да ги заведете со бања со меурчиња.

Капење за двајца
Капење заедно

Во најдоброто сценарио, паровите избираат слободен ден за да се бањаат заедно - и осигуруваат дека будилникот нема да се расипе рано следното утро. Можеби децата можат да останат со своите баби и дедовци преку ноќ, затоа што особено родителите честопати не можат правилно да се релаксираат и да уживаат во заедничкото време кога децата се таму.

Но, бидејќи размената на нежност и исполнет сексуален живот придонесуваат сите членови на семејството да бидат среќни, мајките и татковците треба повремено да создаваат простор и да организираат време без деца.

Значи, ако успеавте да лопате еден ден бесплатно, не треба да го започнувате тоа премногу доцна. Што е со прошетка низ град? Нуди совршена можност да набавите неколку убави додатоци и корисни прибор за заедничката вечер.

Чајните светилки треба да бидат на врвот на листата за шопинг. Тие обезбедуваат романтично осветлување во бањата. Исто така се препорачуваат ароматични адитиви за бања или негување бања со пена. Бидејќи преференциите во однос на мирисите се различни, секој од партнерите треба да земе нос пред обајцата да се договорат за производот.

Со цел да се привлечат на сите сетила и затоа што се знае дека loveубовта поминува низ стомакот, романтична вечера би можела да претходи на заедничката бања. Готвењето заедно е забавно - и желба за сладок десерт.

Сè може, ништо не мора да биде - еротска бања за двајца

Eine knisternde, erotische Atmosphäre zu schaffen ist die wichtigste Voraussetzung dafür, dass ein Bad zu zweit lange in Erinnerung bleibt. Neben Kerzenlicht gehört für viele auch ein Glas Sekt zu einem gelungenen Auftakt für eine heiße Nacht, aber Vorsicht: Zu viel Alkohol wirkt sich negativ auf die Libido aus. Ein bis zwei Gläser Alkohol sind anregend, darüber hinaus sollten Paare, die eine leidenschaftliche Nacht miteinander planen, lieber zu Wasser greifen. Zusätzlich zu Sekt und Kerzen sorgt leise Musik im Hintergrund für eine sinnliche Stimmung.

Wenn es dann so weit ist und beide Partner sich ins warme Wasser gleiten lassen, geht es vor allem darum, die gegenseitige Nähe zu spüren und sich fallen zu lassen. Alles, was dann kommt, ergibt sich ohnehin wie von selbst. Wichtig ist, sich nicht unter Druck zu setzen: Alles kann, nichts muss. Paare, die es nach dem Baden vorziehen, einfach entspannt einzuschlafen, sollen das tun. Wer von der Leidenschaft übermannt wird, sollte es einfach genießen. Es geht darum, als Paar Zeit miteinander zu verbringen und der Erotik Raum zu geben, sich zu entfalten.

Tipp: Es kann sehr gute Gründe geben, warum das heimische Badezimmer nicht der richtige Ort für ein erotisches Bad zu zweit ist. Alternativ eignet sich auch ein Wochenende in einem romantischen Wellnesshotel, um die Leidenschaft in der Beziehung neu zu entfachen. Ein solcher Kurztrip ist auch ein tolles Geburtstags- oder Weihnachtsgeschenk für den Partner bzw. für die Partnerin und sorgt garantiert für Begeisterung, weil eine solche Geste beweist, dass dem anderen die Beziehung am Herzen liegt.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.