Детски роденденски суперхерој

Да се ​​биде суперхерој еднаш во животот е она за што сонуваат малите момчиња и сакаат да се облекуваат како суперхерои. Што ако сите херои се соберат на забава и заедно слават?

Детска роденденска суперхеројска забава за момчиња

Со цел сите да бидат информирани, потребна е добра картичка за покана што ја зголемува исчекувањето.

Боење деца суперхерој страницаHier ein Beispiel: Lieber Superheld Leonard, ich werde am 22.12.2018 8 Jahre alt und erhalte dann meine Superkräfte. Aus sicherer Quelle weiß ich, dass der böse „Flash“ dies verhindern möchte. Komm daher bitte in deiner Superverkleidung und hilf mir, meine neu gewonnenen Kräfte zu schützen.

Адреса: Злобниот „Блесок“

Dies ist natürlich nur eine Pappfigur, gefüllt mit Süßigkeiten, Konfetti und Glitzerstaub, auch Pinata genannt. Sie kann ganz leicht selbst gebastelt werden.

За ова ви требаат два балони, кои се залепени со лепак и занаетчиска хартија. По сушењето, балоните се распрснуваат, торзото се полни и главата се лепи на неа. Ткаенина служи како наметка. Оваа бројка е обесена во средината на собата. Суперхероите потоа ја удираа со стапови сè додека не се скрши и содржината се истури на подот. Сега секој суперхерој може да земе дел од пленот како награда.

Зајакнување на суперхероите

Играњето и pingубопитството ве прави гладни. Значи, на суперхероите им треба и соодветна храна за да останат во форма. За да не се користат нови чаши повторно и повторно, пијалоците се полнат со инка во шишиња што се залепени со симболот на соодветниот суперхерој и носат мала наметка наметка на вратот од шишето.

Со сламата секако е многу забавно да се пие супер туш. Без оглед каква храна се сервира, таа треба да има одлично име. Супербургер со стапчиња за напојување (помфрит), топчиња за напојување (ќофтиња) со сијалички херој (компир салата) или што и да помислите. Фантазијата не познава граници. Главната работа е што на сите им се допаѓа.

И уште една игра со херои

Спакувајте ја торбата со херојот: packе спакувам фенерче во торбата на мојот херој, вели првиот мал херој. Вториот го повторува и го става следниот дел во торбата на неговиот херој. Сепак, предметите навистина мора да одговараат на опрема за херој.

Гумена патка сигурно не е една од нив, освен ако суперхеројот не може да објасни што точно има намера да стори со тоа и како патката се користи во неговата работа. Можеби врескањето е во опсег на фреквенција што злите суперхерои не можат да ги издржат и да избегаат.


Willе најдете многу бесплатни страници за боење со детски дизајни за момчиња и девојчиња. Придружени со шаблони за ракотворби, загатки за деца, шаблони за аритметички вежби, идеи за игри и портал за родители за родители. Страниците за боење се погодни за деца од градинка до основно училиште. Бидејќи боењето на сликите промовира координација меѓу очите и рацете, груба и ситна моторика, креативност, тип на буква и им остава на децата имагинација на слободата. И нашето мноштво мотиви ја зголемува мотивацијата на секое дете да сака да го помине времето со боење.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.