Голината во секојдневниот живот е табу?

Nakedness - за некои тие се само нормални, додека други се срамат и ги избегнуваат. Не секој се осмелува да оди на кампување за натуристички одмор, да се релаксира во сауна или на нудистичка плажа. Но, зошто е тоа?

Табу тема голотија во секојдневниот живот

Иако сме родени гол, на неколку луѓе се под влијание на нивните родители и веројатно нивната религија, да не прават ништо гол.

Nakedness е табу во секојдневниот живот
Голината во секојдневниот живот - неоткриена во вашиот дом?

Некои се срамат затоа што мислат дека немаат идеална фигура. Исто така може да биде убаво чувство на голотија, која би сакала да биде откриена.

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да направите само-експеримент на голотија или да го продлабочите вашиот предмет како ветеран.

1. Спиј гол
Можете да почнете со спиење гол. Чувството на телото сам по себе е можно како двојка. Убав несакан ефект, особено во лето, е тоа што не носат облека што се измотала влажно.

2. Се движи гол во станот

Секој кој е дома и не мора да оди на работа, да продавници или состаноци, може да оди наоколу дома и да се среди, на пример. Или ставаш мал пешкир на софата, седи на неа и се релаксира со книга. Исто така е можно да се погледне себеси пред огледалото или само да играте пред него со музика.

3. Јадете гола
Ако веќе седите, тогаш исто така е можно да ги однесете оброците без облека. Покрај тоа, храната може да се стави гол на масата однапред. Ако сте двојка, имате можност да го зачинете љубовниот живот со чоколаден крем, јагоди и крем, на пример.

4. Сонцето се гол
Прекрасно е ако се сончате без костими за капење или друга облека. Лесна тен без да предизвика остануваат светли точки на телото, на пример може да биде во вашата градина, ако соседи не можат да ги видат или да се заштити со соодветно високо ткаенина ѕид или сонце од поглед. не е приватна градина моментов или сакаат да се прошетаат на езерото, треба да се бара однапред за една плажа онлајн, каде што голи сончање е можно. Ако не се осмелуваат да се сончате целосно гол од дамите, можете да ги испробате најпрво без да легнете на сонце. Потоа еден од следните неколку пати сеуште е можно целосно да ја испуштите облеката.

5. Пливаат голи

По сончање, пливајте без бански. Овде можете само да се чувствувате себеси и ладењето да се мокри.

Нагло во секојдневниот живот
Бања гол?

Ако потоа надвор издига од базен или езеро, ќе бидат среќни да знаете дека не е мокра облека се држиме до кожата која треба да се исуши еднаш или она што треба да се промени сега, затоа што едноставно не сакаат сува бикини или костим за капење се носи. Сега е можно само да се исуши или да се навлажни на сонце додека не се исуши.

6. Голи се на дожд
За ова ви треба место каде што никој не те гледа, како во вашата градина, во парк или во езерото. Ако немате студ, а потоа добиете топол летен дожд, можно е да го почувствувате сопственото тело и капките на дожд.

7. Земете голи фотографии
Речиси секој мобилен телефон веќе има камера сега. Или веднаш веднаш ја зема висококвалитетната камера за тоа. Има доволно можности за мотиви. На пример, поставите голи на креветот или на каучот. Исто така е можно да се стави камерата на статив, на пример, да се готви гол или да свири пијано и да притиснете фотографии користејќи го автоматскиот тајмер. Секој кој има партнер и би сакал да ги изненади, на пример со календар кој содржи сопствени голи фотографии, може да се сврти и кон професионално фото студио. Или да се претставувате заедно или пред вашиот партнер.


Но, пазете се од голи фотографии - sexting. Опасен тренд!


Па тоа не е толку тешко да се прават различни работи гол. Вие само треба да го направите првиот чекор, тоа е, се осмелуваат. Откако ќе ја надминете оваа инхибиција, можете да го почувствувате прекрасното тело и да се чувствувате слободни без облека.

Патем, дури и жени со девојка и мажи со другар може да го извршат овој голи само-експеримент, ако не се осмелуваат сами. По некое време, сепак, многумина сфаќаат дека голотата е дури и убава и се третираат се повеќе и почесто пати откопани.

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.