Романтичен викенд | Партнерска романса

Самиот романтичен викенд веќе треба да биде викенд. Започнувајќи во саботите во вечерните часови и зафатена со претстојните понеделнички приказни во недела попладне, носи повеќе стрес отколку релаксација.

Идеи за романтичен викенд

Прекрасно е ако можете да го започнете романтичниот викенд во петокот вечер. Потоа, пред сè, постои ноќ на спиење, колку што сакате, на програмата. Доручек во кревет, можеби со шампањ или шампањ, е вклучен. Така зајакната можете целосно да уживате во претстојната сабота и да уживате.

Романса дома
Парот на романтична вечер

Романтични викенди со велнес

Така што ништо не ја нарушува романсата, препорачливо е да не го поминете викендот во домашните четири ѕида. Нешто што секогаш го забележувате е нешто што може да го сторите. Како да стигнете од стапчиња до стапови и да не најдете вистински мир.

Патувањето до романтичниот викенд не мора да биде далеку. Во вашиот сопствен или следниот поголем град е сигурен убав хотел. За жителите на градот, идилични рурални хотели или пријатни куќи за гости преку морето се голема промена од бурниот град.

Дури и луксузниот хотел може да биде еднаш. Во многу од овие куќи има посебни договори за двојки. Можете да изберете од различни велнес пакети кои се состојат од бањи, масажи и други третмани за убавина за него и неа. Овие апликации може да се уживаат заедно, или во вашата соба или во приватните бањи на хотелите.

Во бањата не е само мазна вкусови на цвеќиња или овошје што може да претпочитаат дами, но, исто така, срдечна како капење во струже пиво ДДВ со креда или мешавина на сол мед навистина ми се допадна мажите.

Романтични викенди на посебни места

Ако имате многу работа во хотелите, можеби нема да сакате да останете во нормален хотел во вашето слободно слободно време. Како за романтичен викенд во игло? Завиткан во топла мека крзна, таму е прекрасно пријатно. Иглите се детално декорирани и осветлени индиректно.

Друга идеја е викенд во сеното. Хеј Хотели сега се достапни во многу региони. Таквите аранжмани обично вклучуваат добредојдени пијалаци, судски патувања, вечери на свеќи во повеќе серии, а потоа ноќевања во голем кревет во сеното. Појадок е свежо подготвен од локални состојки и служи во саканото време.

Жената релаксира и се опушта гол во спа, спа и нега на телоПостигнувањето на викендите се доживува во Baumhaushotel. На високи височини, дрвените куќи се цврсти и безбедни и немаат никаква утеха.

Нов тренд за романтични викенди доаѓа од САД. Имаше специјални хотели подолго време со многу ексклузивна опрема. Собите се декорирани според теми на еротизам. Во овие хотели се достапни вирли во соба, големи игралишта и голем број на играчки, од кои сега има и во Германија.

Дискрецијата е прашање на курс, и физичката благосостојба се згрижува во собата. Куќите со пенлива атмосфера не им дозволуваат на децата како гости, така што навистина може да ги живее своите фантазии непречено.

Чувствувајќи се како крал или кралица: тоа е она што го прават многу хотели во палатата. Во кнежествените апартмани поминуваат бајкарски денови и ноќи и се расипуваат кулинарски според сите правила на уметноста на готвење.

Романтични викенди во природа

Романтичен викенд е прекрасно прилагоден да се повлече од целата цивилизација. Еден стан или стан, прекрасна кабина за евидентирање на езерото, покрај морето или во планините ве поканува.

За доволно храна и комплетната опрема со постелнина и сите други погодности што ги нудат домаќините. Со овие вие ​​едноставно го земате клучот до домицилот и го имате до заминување на прекрасен мир. Можете да поминат овие денови во куќата или во кревет или да излезете во природа. Нема телефон, нема компјутер или лаптоп, нема ТВ и радио и нема мобилен телефон треба да ја наруши заедницата.

Заеднички останува во природата

Тоа е конечно време за забава, готви и уживајте заедно. Природата прошетки удар вашата глава бесплатно и да се направи простор за нови мисли и идеи. Ги слушаш звуците на природата и се чувствуваш навистина жив и здрав.

Музичкиот викенд

Музиката е дефинитивно фактор кој придонесува за романтиката. За романтичен викенд на музика, можете да комбинирате концертна посета со вкусен оброк и ноќевање во прекрасен хотел.

Настанот ја бара музиката што може да ја добијат и двајцата партнери, или нешто сосема ново, што и двајцата не знаат уште. Може да биде класичен или хит, поп и рок, каде што живееш од својата дива страна. Дури и мјузикли и љубовни приказни на театарската сцена се многу прилагодени за да се изразуваат романтично расположение.

Ако настанот се одржи во петок, можете да ја користите следнава сабота прекрасно за понатамошни активности. Летовите за разгледување во хеликоптер или во балон над регионот се незаборавни искуства заедно.

Проширена посета на термални бањи со сауна свет и велнес центар се нуди во помалку добри временски услови. Па дури и шопинг турнеја може да биде доста романтична, ако барате убава еротска долна облека, која ја пробате во вечерните часови во хотелот.

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.