Силуети со рака | Играј

Овде ќе најдете бесплатни шаблони за слики во сенка за кои ви треба рака и извор на светлина. Со правилна положба на вашите раце, можете да измислите имагинативни фигури преку вашата рачна сенка на идот.

Силуети со рака

Со правилна положба на вашите раце можете да фрлите смешна сенка. Идеално за дождливо време и кога ќе се стемни порано. Со кликнување на врската се отвора страницата со соодветната слика во сенка:

Фигури во сенка со рака - птица силуета

Птица

Шаблон игри со сенки рачно куче во сенка

Куче

Куче за шаблони за силуета

Куче

Фигури од сенка рачно - шаблон зајак

Hase

Игри во сенка / гуска за рачни сенки

гуска

Сенка за раце во сенка игра со рацете - орел

Адлер

Преземете го шаблонот игра пајак во сенка за раце

пајак

Шаблон елени за рачни сенки за игри во сенка на wallидот

Хирш

Шаблон лебед за сенки за раце за игри во сенка на wallидот

лебед

Шаблон сенка за раце Индиски игри со сенки на wallидот

Индијанци

Силуета за фигури во сенка со рака

Бик

Шаблон птица сенка за раце на гранка

Птица на гранка

Шаблон игри со сенки со полжави во сенка на wallидот

полжав

Како работат сликите во сенка на wallидот?

За смешни фигури од сенка рачно ви треба покрај идеја. што ви ги доставуваме со нашите бесплатни шаблони - светла ламба и wallид без дезен, идеално бел wallид.

Со цел да фрлите убави сенки на wallидот со рака, треба да вежбате малку претходно. Чистата положба на рацете или прстите е исто толку важна како и аголот под кој стоите до изворот на светлина.

Осветленоста на ламбата во комбинација со растојанието до wallидот, исто така, влијае на резултатот на сликата во сенка. Пробајте го претходно и потоа оставете ги другите да погодат. Со малку вежбање, одлична забава!

Слободно контактирајте не ако имате друга идеја за фигури во сенка рачно. Среќни сме што се обидуваме да ги нацртаме. Willе најдете многу бесплатни страници за боење со детски дизајни за момчиња и девојчиња. Придружени со шаблони за ракотворби, загатки за деца, шаблони за аритметички вежби, идеи за игри и портал за родители за родители. Страниците за боење се погодни за деца од градинка до основно училиште. Бидејќи боењето на сликите промовира координација меѓу очите и рацете, груба и ситна моторика, креативност, тип на буква и им остава на децата имагинација на слободата. И нашето мноштво мотиви ја зголемува мотивацијата на секое дете да сака да го помине времето со боење.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!