Градски реки за рекреативни коктели

Правилата за реката Градски земјиште се многу едноставни и брзи за објаснување: за да може да играте град, земја, река ви треба 2 или повеќе играчи. Секој играч има потреба од празен лист хартија DINA-4 и пенкало. И тогаш погодна категорија во која сакате да играте. За повеќе невообичаени теми ќе најдете тука вашите модели решенија

Градски реки реки Рецепти Коктели од А до Ш

Коктел со А: Американо, Аперол Сприз, Епл Мохито

Коктел со Б: Црно руски, Банана Флип, Сина хавајска

Коктел со C: Космополитан, Куба Либре, Кампари Портокал

Градски реки на реката Коктел
Градски реки на реката Коктел

Коктел со D: Daiquiry, Deep Blue Sea, Dreamcatcher

Коктел со Е: Ел Диабло, Елдорадо, јагода Каипирина

Коктел со F: Замрзнати даикири, Петта авенија, Флорида Прашка

Коктел со G: Скакулец, Џин Тоник, Зелено лето

Коктел со H: ураган, Харви Валбангер, Хавана Framboesa

Коктел со I: ирско кафе, островска кралица

Коктел со J: Јамајка Грин, Џек Колинс, Џунгла сок

Коктел со К: Камиказе, Кир Ројал, Киви зајдисонце

Коктел со L: Limbo цреша, Ladykiller, Љубов лајнер

Коктел со М: Менхетн Даикири, Малибу Сонце, Мохито

Коктел со N: Негрони, нордиско лето

Коктел со О: Океански драјв, портокалово радост

Коктел со P: Пина Колада, Праска Прашка, Панчери за Панч

Р: 'рѓосан ноктот, Рамазотти Кисело, Румски дести

Коктел со S: Сингапур Прашка, Секс на плажа, Слатка искушение

Коктел со Т: Текила изгрејсонце, Том Колинс, Проблем стрелец

Коктел со U: Union Jack, Ultra Violet

Коктел со V: Вирџин Колада, Ванила Хопер

Коктел со W: Бело руски, Виски Хајбол, Водка Слинг

Коктел со X: Xurinha

Коктел со Y: жолта птица, жолта ѕвезда

Коктел со Z: Zombie, Zilles Dream


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.