City Land Реката Решенија Храна

Правилата за реката Градски земјиште се многу едноставни и брзи за објаснување: за да може да играте град, земја, река ви треба 2 или повеќе играчи. Секој играч има потреба од празен лист хартија DINA-4 и пенкало. И тогаш погодна категорија во која сакате да играте. За повеќе невообичаени теми ќе најдете тука вашите модели решенија

City Land Реката Решенија Храна од А до Ш

Храна со А: јаболко штруд, ајоли, пиперки од јаболка, супа од авокадо

Храна со Б: леб, братучести, пчела, роба

C: Чили con Carne, Cantuccini, Crème brûlée, Crutons, Cupcake

City Land Реката Решенија Храна
City Land Реката Решенија Храна

Вечера со D: крофни, Дрезднер Столлен, Донавеле

Јадете: грашок, путер од кикирики, палачинки, ледена салата

Храна со F: риби, фарфали, зелена марула на јагнешко месо, пролетни ролни

Храна со G: гулаш, газпачо, тепсија од зеленчук

Храна со H: месо, пилешко филе, овес, мед

Јадам: Ирска чорба, инвитини, ѓумбир колачиња

Јадете со Ј: гребен, јогурт, jalapenos, лов колбас

Храна со К: Котлет, Кајзерсмармар, бисквити, џем

Храна со L: леќа од чорба, филе лосос, јагнешко карри, колбаси од црн дроб

Оброк: млечен ориз, макарони, мусака, мафини,

Храна со N: тестенини, нектарини, Нутела

Јадете со О: омлет, портокалова мус, печен компир

Храна со P: палента, пица, палачинки, чоколади, Poulade

Храна со П: кварк, quiche, quinoa

Јадете со Р: црвена зелка, ригатони, рулади, рикот

Јадењето со С: шницлер, салата, спелуи, суфле, спајкет

Храна со Т: Тофу, Тагјателле, Тафелспитц, Тофу

Храна со У: унгарски гулаш супа

Храна со V: месо, целосен леб

Храна со W: колбас салата, ореви, wieners, савој зелка

Јадењето со Х: Ксенија (крем сирење од сурутка, како рикот)

Храна со Y: Yhlenhering, Yakitori (Јапонски месо каша)

Храна со Z: тиквички, козјо сирење, лимонска торта, кромид леб


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.