Градски земјиште реката Решенија земјиште

правила на StadtLandFluss се едноставни и лесно да се објасни: во град, држава да биде во можност да игра реката, треба 2 или повеќе играчи. Секој играч треба ДИНА 4 празен лист хартија и пенкало. А потоа наведете категоријата во која сакате да играте. За повеќе необични теми, посетете го вашиот примерок решенија тука.

Градски реки со реки Резиме Земја А до Ш

Земја со А на почетокот: Аргентина, Австралија, Албанија, Алжир

Земја со Б на почетокот: Бразил, Бангладеш, Белгија, Бугарија

Земја со C на почеток: Чиле, Кина, Костарика

Градски земјиште реката Решенија земјиште
Градски земјиште реката Решенија земјиште

Земја со D на почетокот: Данска, Германија, Доминиканска Република

Земја со Е на почетокот: Еквадор, Естонија, Брегот на Слоновата Коска

Земја со F на почетокот: Франција, Финска

Земја со G на почетокот: Грција, Габон, Гвајана, Гана

Земја со H на почетокот: Хондурас, Хаити,

Земјиште со јас во почетокот: Индија, Иран, Индонезија, Ирска

Земја со J во почетокот: Јапонија, Јамајка, Јемен, Јордан

Земја со К на почетокот: Кувајт, Кенија, Хрватска, Камерун

Земја со L на почетокот: Луксембург, Лаос, Либија, Литванија

Земја со М на почетокот: Мароко, Мавританија, Монголија, Мали

Земја со N на почетокот: Намибија, Северна Кореја, Никарагва, Нов Зеланд

Земјиште со О на почетокот: Оман

Земја со P во почетокот: Парагвај, Папуа Нова Гвинеја, Полска, Пакистан

Земја со Q во почетокот: Катар
(Во англискиот правопис, нема земја со П. Точниот правопис е Катар)

Земја со Р на почетокот: Романија, Руанда, Русија

Земја со S на почетокот: Шведска, Швајцарија, Сенегал, Шпанија

Земја со Т на почетокот: Танзанија, Тајван, Тајланд, Турција

Земја со У во почетокот: Уганда, Уругвај, Унгарија, Украина

Земја со V: во почетокот Венецуела, Виетнам

Земја со W на почеток: Валис и Футуна
(Белорусија всушност значи Белорусија)

Земја со X во почетокот: Xizang
(Xizang е кинеско име за Тибет, во германскиот правопис нема земја со X)

Земја со Y во почетокот: Јемен
(Не постои земја во германското правопис со Y. Точниот правопис е Јемен.)

Земја со Z на почеток: Кипар


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.

Една мисла на "Градски земјиште реката решенија земјиште"

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.