Градот земјиште река решенија облека

правила на StadtLandFluss се едноставни и лесно да се објасни: во град, држава да биде во можност да игра реката, треба 2 или повеќе играчи. Секој играч треба ДИНА 4 празен лист хартија и пенкало. А потоа наведете категоријата во која сакате да играте. За повеќе необични теми, посетете го вашиот примерок решенија тука.

City Country River Solutions Облека / Облека А до Ш

Облека со А на почетокот: вечер фустан, костим, анорак

Облека со Б на почетокот: бикини, градник, шардо, бејре

Градот земјиште река решенија облека
City Land River Solutions Облекла / Облека

Облека со C на почеток: кардиган, catsuit, карго панталони

Облека со D на почетокот: долу јакна, долна облека, dirndl

Облека со Е на почетокот: превртување, единечно гради

Облека со F на почетокот: фланел кошула, лак вратоврска, опашки

Облека со G на почетокот: хеланки, гумени чизми

Облека со H на почетокот: панталони, кошула, топла панталони, хавајски кошули

Облека со јас во почетокот: пчеларски костум, Inverness палто

Облека со J во почетокот: фармерки, janker, јакна, sweatpants

Облека со К на почетокот: кимоно, кафтан, колена, детски чевли, качулка

Облека со L на почетокот: кожени панталони, хеланки, dungarees, лоциран мантил

Облека со М на почетокот: палто, мини здолниште, капаче

Облека со N на почетокот: ноќни знаци, чување на риба, Ники

Облека со О на почетокот: фустан кошула, комбинезони, прељубници

Облека со P на почетокот: сврзан фустан, џемпер, бобл шапка

Облека со Q на почетокот: коса шамија, медуза костум

Облека со Р на почетокот: мантил, секси долна облека, облека, здолниште

Облека со S на почетокот: јакна, гаќи, чорапи, шамија, пижами

Облека со Т на почетокот: каиш, костим, џерси, ремени

Облека со U на почетокот: долна облека, униформа, породилно фустанче

Облека со V на почетокот: велур здолниште, квадратни шамија, шарен шал

Облека со W на почетокот: елек, зимски капут, здолниште, ветер

Облека со Х на почетокот: -

Облека со Y во почетокот: Yukata

Облека со Z на почетокот: зашилена капа, цилиндар


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.