Решенија за градски реки спортови

правила на StadtLandFluss се едноставни и лесно да се објасни: во град, држава да биде во можност да игра реката, треба 2 или повеќе играчи. Секој играч треба ДИНА 4 празен лист хартија и пенкало. А потоа наведете категоријата во која сакате да играте. За повеќе необични теми, посетете го вашиот примерок решенија тука.

Градски реки реки Решенија Спорт од А до Ш

Спорт со А: Американски фудбал, Аикидо

Спорт со Б: бокс, кошарка, бадминтон, одбојка на плажа

Спорт со C: крикет, виткање

Спорт со D: фрлање на диско, пикадо, троен скок, дресинг

Решенија за градски реки спортови
Решенија за градски реки спортови

Спорт со Е: хокеј на мраз, уметничко лизгање, мраз брзина

Спорт со Ф: фудбал, мечување

Спорт со G: Golf, кревање тегови

Спорт со Н: ракомет, фудбал во затворен простор, пречки

Спорт со јас: робови, индијака

Спорт со Ј: Џудо

Спорт со K: карате, пукање, вештачки велосипедизам

Спорт со L: лакрос, атлетика

Спорт со М: Планински велосипед, Модерен Пентатлон

Спорт со N: Северна комбинација, Нордиско одење

Спорт со О: ориентирање

Спорт со P: Поло, пелота

П: Чигонг (кинеска вежба за медитација и боречки вештини)

Спорт со Р: јавање, тобоган, рагби, борење, рафтинг

Спорт со S: пливање, копје, пловење, скелет, сквош

Спорт со Т: тенис, таеквондо, нуркање, пинг-понг

Спорт со U: Подводен хокеј

Спорт со V: одбојка, настанување

Спорт со W: ватерполо, сурфање на ветер, скок во далечина

Спорт со X: X-Golf (официјална кратенка за Crossgolf)

Спорт со Y: Јо-Јо

Спорт со Z: Decathlon


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.