City Land реката решенија градови

правила на StadtLandFluss се едноставни и лесно да се објасни: во град, држава да биде во можност да игра реката, треба 2 или повеќе играчи. Секој играч треба ДИНА 4 празен лист хартија и пенкало. А потоа наведете категоријата во која сакате да играте. За повеќе необични теми, посетете го вашиот примерок решенија тука.

City Country Решенија Решенија Град од А до Ш

Град со А во почетокот: Амстердам, Аугсбург, Ахен, Ауе

Град со Б на почетокот: Берлин, Бон, Бремен, Брауншвајг

Град со C на почетокот: Кобург, Целе, Куксхаве, Кримицау

City Land реката решенија градови
City Land реката решенија градови

Град со D на почетокот: Дуизбург, Дортмунд, Детмолд, Дармштат

Град со Е на почетокот: Есен, Ајзенах, Еускирхен, Ајзенхеттенштат

Град со F на почетокот: Франкфурт, Фулда, Фрајбург, Фурстенфелдбрук

Градот со G на почетокот: Гуммерсбах, Гослар, Гитерлох, Гера

Град со H на почетокот: Ханау, Хамбург, Херн, Хановер

Градот со јас во почетокот: Инголштат, Изерлон, Иббенбурен, Илменау

Град со Ј на почетокот: Jever, Jena, Jade, Jülich

Град со К на почетокот: Касел, Келн, Карлсруе, Крефелд

Град со L на почетокот: Лимбург, Ландау, Лудвигшавен, Липштадт

Град со М на почетокот: Мајнц, Минхен, Манхајм, Меппен

Град со N на почетокот: Нирнберг, Ниенбург, Неккарзулм, Нојбранденбург

Град со О на почетокот: Оснабрик, Оксенфурт, Оберхаузен, Офенбах

Град со P на почетокот: Падерборн, Пфорцхајм, Пфунштадт, Потсдам

Град со Q на почеток: Кведлинбург, Керфурт, Quierschied, Quirla

Град со Р на почетокот: Регенсбург, Ремаген, Розенхајм, Рајн

Град со S на почетокот: Soest, Штутгарт, Шпејер, Сигбург

Град со Т во почетокот: Триер, Троисдорф, Тубинген, Таубербишофсхајм

Град со У во почетокот: Улм, Уна, Унтерхахинг, Утерсен

Град со V на почетокот: Верден, Вехта, Виерсен, Влато

Град со W на почетокот: Вирцбург, Вормс, Ведел, Вајлбург

Град со X во почетокот: Ксантен - единствениот град во Германија со Х на почетокот

Град со Y во почетокот: Јорк - во Германија нема град со Y во почетокот

Град со Z на почеток: Zella-Mehlis, Zweibrücke, Цвикау, Zülpich


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.