City Land реката Решенија Пијте

правила на StadtLandFluss се едноставни и лесно да се објасни: во град, држава да биде во можност да игра реката, треба 2 или повеќе играчи. Секој играч треба ДИНА 4 празен лист хартија и пенкало. А потоа наведете категоријата во која сакате да играте. За повеќе необични теми, посетете го вашиот примерок решенија тука.

Градски реки Решенија Пијте А до Ш

Пијте со A: сок од јаболко, Altbier, Absinthe, Alcopops

Пијте со Б: пиво, сок од боровинки, меур чај, горчлив лимон, крвава Марија

Пијте со C: Кока Кола, Коњак, Коктел, Коинтре

City Land реката Решенија Пие / Пијалоци
City Land реката Решенија Пие / Пијалоци

Пијте со D: конзервирано пиво, daiquiry, десерт вино

Пијте со E: eggnog, чај со чај, еспресо

Пијте со F: шишиња со пиво, Fassbrause, анасон чај, Feuerzangenbowle

Пијте со Г: џин, варено вино, грог

Пијте со H: Малина Дух, Hefeweizen, чај од шипки

Пијте со јас: ирско кафе, инстант кафе, ѓумбир пиво

Пијте со J: Jägermeister, Jagertee, Jerez

Пијте со К: какао, Кир Ројал, билен ликер, чај од камилица

Пијте со L: лате macchiato, ликер, лимонада, долго пијалок

Пијте со М: млеко, кајсијан ракија, минерална вода

Пијте со N: Неспресо, Нектар

Пијте со О: Узо, сок од портокал, Остлер

Пијте со P: удар, пилс, пристаниште, чај од нане

Пијте со П: изворска вода

Пијте со Р: рум, Радлер, црвено вино

Пијте со S: пијалак, сангрија, пенливо вино, шери

Пијте со Т: текила, чај, сок од домати

Пијте со U: Аптон (коктел), Uhudler

Пијте со V: целото млеко

Пијте со W: ракија, вода, вермут, виски

Пијте со X: -

Пијте со Y: Јунан чај

Пијте со Z: чај од лимон, козјо млеко


Шаблон за градски реката Принт

Градот земјиште реката Шаблон празно како pdf

Шаблон за градска река како графички

Ве молиме слободно контактирајте со насАко имате идеи за нови вонредни теми за градот реката.