Хороскопски знаци - знаци на зодијакот за боење

Хороскопски знаци, хороскопски знаци и хороскопи - некои се колнат во нив, други сметаат дека тоа е апсолутно глупост. Но, факт е дека секој го знае својот хороскопски знак и некако секој сака малку да верува во него.

Хороскопски шаблони за боење

Во прилог на хороскопските шаблони за бојадисување, најважните информации за одделните хороскопски знаци може да се најдат на дното на страницата. Со кликнување на цртежот се отвора страницата со посакуваниот хороскопски знак:

Хороскопски знак Овен за боење - знаци на зодијакот
Овен

Боење на хороскопскиот / хороскопскиот знак Бик
Бик

Хороскопски знак Близнаци за боење | Хороскопски знаци
Близнаци

Боење во хороскопски знак рак / хороскопски знаци
Рак

Хороскопски знак Лав | Боја во знаците на зодијакот
Лав

Хороскопски знак Девица | Хороскопски знаци Девица | Боја во знаците на зодијакот
Богородица

Хороскопски знак Вага - обоени хороскопски знаци
Вага

Хороскопски / Хороскопски знак Шкорпија
Скорпион

Хороскопски знак Стрелец - обоени хороскопски знаци
Стрелец

Јарец хороскопски знак - обоени хороскопски знаци
Јарец

Водолија Хороскопски знак - обоени хороскопски знаци
Водолија

Хороскопски знак Риби - обоени хороскопски знаци
Риби

Знаци на зодијак / зодијак во текот на годината

Ако се прашувате зошто хороскопските знаци скоро секогаш започнуваат со Овен, дури и во хороскопи, тогаш ова има врска со пролетната рамноденица. Значи, со денот во пролет кога денот и ноќта се со иста должина.

Знаци на зодијак / хороскопдатум Латинско имесимбол
Овен21 март до 20 априлОвенХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
Бик21 април до 20 мајБикХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
Близнаци21 мај до 21 јуниБлизнациХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
РакОд 22 јуни до 22 јулиРакХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
ЛавОд 23 јули до 23 августЛавХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
БогородицаОд 24 август до 23 септемвриДевицаХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
ВагаОд 24 септември до 23 октомвриLibraХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
Скорпион24 октомври до 22 ноемвриШкорпијаХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
Стрелец23 ноември до 21 декемвриСтрелецХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
ЈарецОд 22 декември до 20 јануариКаприкорниусХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
Водолија21 јануари до 19 февруариВодолијаХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење
РибиОд 20 февруари до 20 мартРибиХороскопски знаци - Хороскопски знаци за боење страници - Бесплатни страници за боење

 

Прашања, предлози или критики? Исто така, сакај да ми го донесеш!

Willе најдете многу бесплатни страници за боење со детски дизајни за момчиња и девојчиња. Придружени со шаблони за ракотворби, загатки за деца, шаблони за аритметички вежби, идеи за игри и портал за родители за родители. Страниците за боење се погодни за деца од градинка до основно училиште. Бидејќи боењето на сликите промовира координација меѓу очите и рацете, груба и ситна моторика, креативност, тип на буква и им остава на децата имагинација на слободата. И нашето мноштво мотиви ја зголемува мотивацијата на секое дете да сака да го помине времето со боење.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!