Слепило на текстил - немам што да облечам!

„Немам што да облечам повторно!“ Кој не ја знае оваа реченица сигурно или од устата на неговата сопруга, која стои пред нејзината целосна гардероба како секој ден и не знае што да облече?

Слепило на текстил - секоја блуза брои! - Тешко е да се избере

„Guten Morgen!“ erklingt es aus dem Radio „Heute wird ein sonniger Tag. Die Vögel zwitschern. Es ist kurz vor 07.00 Uhr und einige Frühaufsteher eilen schon zur Arbeit.“ Noch total verschlafen steht SIE nun da, vor ihrem Kleiderschrank und weiß nicht was sie anziehen soll: Eine von vielen Frauen auf dieser Welt, die einfach soviel zum Anziehen im Kleiderschrank hat, dass sie schon gar nicht mehr weiß, was sie denn nun anziehen soll.

Ich habe nichts zum Anziehen – Bild von Pixabay

Денес, од сите денови, на овој значаен ден, кога раководителот на одделот ќе ја замоли да одржи говор пред собраните вработени, таа не го најде она што го бараше. Таа размислува за разни комбинации.

Блузи и панталони се искинати од закачалката и пробани. Времето истекува и таа сè уште не најде ништо што би сакала за овој важен ден. На крајот станува вообичаен зелен џемпер и често носено кафено здолниште. Кој не изгледа познато?

Што е слепило за текстил?

Слепило за текстил се јавува главно кај жени кои, и покрај големиот избор, подлегнуваат на неодлучноста на текстилот неколку пати на ден. Womenените стојат збунето пред гардеробата и едноставно не знаат ШТО да носат. Бидејќи жените во основа се потпираат на своите чувства, што во најголем дел од времето им кажува дека се премногу дебели, крајно е тешко да се најде вистинското.

Може ли машкиот пол да застане тука?

Како можете да помогнете? Накратко, „НИКОГАШ“. За да не ризикувате голем аргумент за врска, би било подобро едноставно да се воздржите во такви ситуации. Дури и нај lovingубезните зборови не можат да помогнат тука.

Во суштина, сè се толкува на поинаков начин отколку што мислел еден (и). Затоа што ако рече „Мислам дека тоа ти одговара“, таа одговара „секогаш го кажуваш тоа“ и ако тој рече „не ми се допаѓа многу“, заклучува „мислиш дека сум премногу дебела во тоа?“

Решението

Womenените кои се неодлучни треба едноставно да изберат облека за следниот ден претходната вечер. Предноста е во тоа што кога нема временски притисок, имате појасна глава да размислите што би било вистинското, а исто така заштедувате драгоцено време во раните утрински часови. Значи, денот го започнувате во добро расположение.

Друга можност за решавање на „проблемот“ е едноставно да го исчистите плакарот еднаш. Истражувањата покажуваат дека само 20% од облеката во гардеробата всушност се носи редовно.

Третата опција е постар систем наречен „Затвори ги очите“. Едноставно затворете ги очите и лизнете го прстот нагоре и надолу пред куп облека додека случајно не застанете на дел. И токму тоа е привлечено без да размислуваме на тоа долго. Ова е единствениот начин да се избегне пукање солзи и колапс пред гардеробата со извикот „Немам што да облечам!“


Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.