Цитира виножито

Како се создава виножито? Виножито може да се појави само ако врне дожд и сонцето грее истовремено. Ако зраците на сонцето удрат во капки дожд, сончевата светлина се распаѓа на нејзините бои во капките дожд, кои потоа можеме да ги видиме како виножито на небото.

Цитати за виножита

Виножито ги фасцинира луѓето со векови. Доволно причина за мала колекција на цитати за виножита.

Цитира виножито
Цитати од виножито - © yellowj / Adobe Stock

Прелистајте низ нашата колекција од најубавите цитати, изреки и мудрост за виножита:

 • Вие не мора да закачувате алишта на виножитото. Фридрих Хебел
 • Смеењето е виножитото, Се крева темната земја на бурата. Антон Александар гроф од Оерсперг
 • Тој човек да биде откупен од одмазда: тоа е мостот до најголемата надеж за мене и виножитото по долгите бури. Фридрих Вилхелм Ниче
 • Виножитото е како клип што ги држи краевите на небото заедно. Нека ги поврзе и телото и душата со нежноста на неговите бои. Ирска поговорка
 • Нема да ја изгубите работата ако на вашето дете му покажете виножито. Но, виножитото не чека да завршите со работата. Кинеска поговорка
 • Светот е полн со рози, starsвезди, зајдисонца, виножита, сестри, тетки и чичковци, но има само една мајка. Кејт Даглас Вигин
 • Секое време станува диво, еден ден повторно ќе го имаме виножитото и фестивалот на помирувањето. Теодор Фонтане
 • Нашата убов танцува со звуци на шарени виножита. Фридрих Вилхелм Ниче
 • После сите грмотевици, нека виножито стои над вашата куќа. Ирска поговорка
 • Виножитото на подобар свет се рефлектира само во солзата на болка. Фридрих Хебел
 • Без солзи, душата немаше виножито. Johnон Венс Чејни
 • Погледнете ја виножитото и пофалете го оној што го направи! Бидејќи има многу убави бои. Библијата, Стариот Завет (Сер 43,12:XNUMX)
 • Погледнете ја виножитото! Само кога небото плаче, ги гледате боите во светлината. Шан Тао
 • Никогаш не гледаме среќа како виножито над сопствената глава, но секогаш над другите. Адолф фон Мензел
 • Нежна поема како виножито е нацртана само на темна позадина. Затоа генијалниот поет го сака елементот меланхолија. Јохан Волфганг фон Гете

Ние сме среќни да додадеме повеќе цитати, изреки и мудрост за виножита во нашата колекција!

Willе најдете многу бесплатни страници за боење со детски дизајни за момчиња и девојчиња. Придружени со шаблони за ракотворби, загатки за деца, шаблони за аритметички вежби, идеи за игри и портал за родители за родители. Страниците за боење се погодни за деца од градинка до основно училиште. Бидејќи боењето на сликите промовира координација меѓу очите и рацете, груба и ситна моторика, креативност, тип на буква и им остава на децата имагинација на слободата. И нашето мноштво мотиви ја зголемува мотивацијата на секое дете да сака да го помине времето со боење.

Дали имате какви било прашања, предлози, критики или пронајдовте грешка? Дали ви недостасува тема за која треба да известуваме или слика за сликање што треба да ја создадеме? Ве молиме, не двоумете се да контактирате со нас!


рекламирање

Оставете коментар

Вашата e-mail адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со * истакнат.