Nakedness në jetën e përditshme një tabu?

Nakedness - për disa ata thjesht normale, ndërsa të tjerët janë të turpëruar dhe shmangur ato. Jo të gjithë guxojnë të shkojnë në një kampe për pushime naturiste, të pushojnë në saunë ose në një plazh nudist. Por pse është kjo?

Tabu tema lakuriqësi në jetën e përditshme

Megjithëse ne jemi të lindur lakuriq, shumë pak njerëz ndikohen aq nga prindërit e tyre dhe ndoshta nga feja e tyre, që të mos bëjnë asgjë të zhveshur.

Nakedness është një tabu në jetën e përditshme
Nakedness në jetën e përditshme - të padeshur në shtëpinë tuaj?

Disa kanë turp sepse mendojnë se nuk kanë figurën ideale. Mund të jetë gjithashtu një ndjenjë e bukur e lakuriqësisë, e cila do të donte të zbulohej.

Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të merrni një eksperiment të lakuriqësisë ose të thelloni subjektin tuaj si veteran.

1. Flini të zhveshur
Ju mund të filloni duke fjetur lakuriq. Ndjenja e trupit vetëm është sa të jetë e mundur si një çift. Një efekt i mirë anësor, sidomos në verë, është se ju nuk vishni rroba që janë djersitur me lagështi.

2. Lëviz zhveshur në apartament

Kushdo që është në shtëpi dhe nuk ka nevojë të shkojë në punë, në dyqane apo takime mund të ecë nëpër lakuriq në shtëpi dhe të rregullojë, për shembull. Ose ju vendosni një peshqir të vogël në divan, uluni mbi të dhe pushoni me një libër. Gjithashtu është e mundur të shikosh veten para pasqyrës ose të kërcej përpara muzikës.

3. Hani lakuriq
Nëse jeni tashmë të ulur, atëherë është gjithashtu e mundur të merrni ushqimet tuaja pa veshje. Përveç kësaj, ushqimi mund të vihet i zhveshur në tryezë paraprakisht. Nëse jeni një çift, ju keni mundësinë për të ndriçuar jetën e dashurisë me krem ​​çokollatë, luleshtrydhe dhe krem, për shembull.

4. Bie dielli të zhveshur
Është e mrekullueshme nëse ju bie dielli pa rroba banje apo veshje të tjera. Përgatitja pa seamless, pa lënë trupin e njollave të ndritshme, mund të bëhet për shembull në kopshtin tuaj, nëse fqinjët nuk mund ta shohin këtë, ose ju mbroheni me një mure të pëlhurës ose çadra të larta përkatësisht nga pamja. Nëse nuk ka kopsht privat ose dëshironi të shkoni në një liqen, duhet së pari të kërkoni për një plazh online, ku dielli pa tekstil është i mundur. Nëse nuk guxon të bini dielli plotësisht të zhveshur nga zonjat, mund të provoni së pari pa u shtrirë në diell. Pastaj një nga disa herë të ardhshme është ende e mundur që tërësisht të heqin rrobat.

5. Swim lakuriq

Pas banje dielli, notoni pa rroba banje. Këtu ju mund ta ndjeni veten dhe ftohjen e lagësht.

Nudity në jetën e përditshme
Bath lakuriq?

Nëse largoheni nga pishina apo liqeni juaj, do të jeni të lumtur të shihni se asnjë veshje e lagur nuk shkon në lëkurë, e cila së pari duhet të thahet ose duhet të ndryshojë tani, sepse vetëm një bikini të thatë apo mbathje noti është i veshur. Tani është e mundur që vetëm të thahet ose të laget në diell derisa të thahet.

6. Naked janë në shi
Për këtë keni nevojë për një vend ku askush nuk ju sheh, si në kopshtin tuaj, në një park apo në liqen. Nëse nuk keni të ftohtë dhe pastaj merrni një shi të ngrohtë veror, është e mundur të ndjeni trupin tuaj dhe shiun e shiut.

7. Merrni fotografi lakuriq
Pothuajse çdo telefon celular tashmë ka një aparat fotografik këto ditë. Ose një e merr menjëherë kamerën me cilësi të lartë për të. Ka mundësi të mjaftueshme për motive. Për shembull, ju jeni të zhveshur në shtrat ose në shtrat. Gjithashtu është e mundur të vendosni kamerën në një stol me tri këmbë, për shembull të gatuani lakuriq ose të luani piano dhe të shtypni fotot duke përdorur vetë-timer. Çdokush që ka një partner dhe dëshiron t'i befason, për shembull me një kalendar që përmban fotografitë e tyre lakuriq, mund të kthehet në një studio fotografike profesionale. Ose paraqitni së bashku ose para partnerit tuaj.


Por kini kujdes nga fotot e nudo - sexting. Një prirje e rrezikshme!


Pra, nuk është e vështirë të bësh gjëra të ndryshme të zhveshura. Ju vetëm duhet të merrni hapin e parë, domethënë guximin. Sapo të keni kapërcyer këtë frenim, ju mund të ndjeni trupin e saj të mrekullueshëm dhe të ndiheni të lirë pa rroba.

Rastësisht, edhe gratë me një të dashur dhe burra me një mik mund ta kryejnë këtë eksperiment të zhveshur, nëse nuk guxon të arrini vetëm. Pas një kohe, megjithatë, shumë e kuptojnë se lakuriqësia është madje e bukur dhe e trajtojnë veten e tyre gjithnjë e më shpesh herë të padëmtuara.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.