Udhëtoni në Evropë festë

Në kontinentin evropian, popujt më të ndryshëm jetojnë bashkë me kulturat e tyre në një hapësirë ​​relativisht të vogël. Ndërsa burrat dhe gratë janë duke festuar në lederhosen dhe dirndl në Oktoberfest Bavarez, spanjollët do të jetë gjumë pasdite në diell të nxehtë mesditë. Ku në Evropë, rajonet më të ndryshme dhe multikulturalizmi takohen, aty rreh zemra e çdo fotografi.

Evropa: Një tenxhere e shkrirjes së kulturave

Shumë njerëz preferojnë të kalojnë pushimet e tyre në ngrohtësinë e Karaibeve apo në metropolet e Amerikës së Veriut. Të tjerët zbulojnë kultura të reja në Azi apo Afrikë.

Harta e Evropës për t'u ngjyrosur dhe dizajnuar vetveten
Harta e Evropës për t'u ngjyrosur dhe dizajnuar vetveten

Megjithatë, shumë udhëtarët harrojnë se edhe bota në pragun tonë ka një shumëllojshmëri për të ofruar, ndryshe nga çdo kontinent tjetër në botë.

Dreamscapes në një atmosferë të relaksuar ofrohen nga Skandinavia. Në veçanti, udhëtarët që kërkojnë paqe dhe relaksim për t'i shpëtuar jetëve të tyre të përditshme, janë të drejta në veri të Evropës.

Nëse një foto e një kafshe në një vend të egër apo një panoramë panarome të një muzg, i cili pasqyrohet në një nga liqenet e shumta në Skandinavi, të shtëna të lë pa frymë janë të garantuara në Suedi, Norvegji dhe Finlandë.

Por nëse veriu është ende shumë i butë, madje edhe në verë, atëherë ju mund të zbuloni shtetet e Evropës jugore. Spanja, Italia dhe Portugalia jo vetëm që kanë për të ofruar diell dhe plazh, por edhe një kulturë dhe histori interesante për t'u zbuluar. Larg nga plazhet turistike dhe hotelet e mëdha, udhëtarët në brendësi të vendit mund të njohin vendin përkatës nga një aspekt krejtësisht i ri, i cili përjashton një pushim gjithëpërfshirës. Pra, si për një apartament të vogël me qira në Pyrenees me disa shëtitje dhe ekskursione? Sidoqoftë, mundësi të shumta do të lindin për fotografi madhështore.

Natyrisht, qytetet evropiane gjithashtu kanë shumë për të ofruar. Paris dhe Londra janë relativisht të afërt me ne evropianët dhe ende shumë pak njerëz kanë parë tashmë qytetet. Ndërsa amerikanët ose aziatikët duhet të marrin një fluturim të shtrenjtë ndërkontinental, një udhëtim në qytetet e lartpërmendura na kushton vetëm disa orë dhe më pak para.


Mallorca - Midis kulturës, peizazhit dhe ishullit të partisë


Natyrisht, fotografitë e Kullës së Parisit, Big Ben në Londër apo pamjet e tjera të tilla si Koloseumi Romak janë gjithashtu ideale për profilin e medias sociale, albumin klasik të fotografive ose ekranin kryesor.

Edhe mundësitë e listuara reflektojnë vetëm një pjesë të vogël të asaj që në fakt mund të zbulohet në Evropë. Në fund të fundit, kush e di se çfarë është me të vërtetë në Islandë, Lituani apo Estoni? Mënyra më e mirë për të gjetur atë në pushimet e ardhshme dhe mban kujtimet e tij në foto.

Fotografitë e destinacioneve të udhëtimit në Evropë

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.