Mbrëmje romantike ortakëri

Nëse pas një takimi të suksesshëm dhe fazës pasuese të pasionit të parë, jeta e përditshme gradualisht fiton dorën e sipërme, momente të rregullta romantike janë veçanërisht të rëndësishme. Një ose mbrëmje tjetër romantike mund të sigurohet se dashuria nuk bie në gjumë. Por disa përgatitje tashmë janë mjaft të mjaftueshme - stresi nuk duhet të lindë.

Si të krijoni një mbrëmje romantike - për të krijuar bashkësi

Nëse ka fëmijë në shtëpi, një mbrëmje romantike është ende e mundur. Nëse keni mundësi t'u jepni fëmijëve një babysitter të mirë gjatë natës ose t'i lini fëmijët më të vjetër të flenë me miqtë, mbrëmja mund të shijohet shumë e relaksuar.

Mbrëmje romantike për një çift në dashuri
Momente romantike

Megjithatë, për fëmijët e vegjël, mungesa e babysitter për një mbrëmje romantike nuk është normalisht një problem. Në fund të fundit, ata shkojnë në shtrat shumë herët, kështu që romanca pastaj mund të vijë më pas. Kështu që jo shumë kohë në rrugën e duhur, duhet të përgatitni paraprakisht.

Përbërësit për një mbrëmje romantike

Jo të gjithë kanë të njëjtën ide për romancë. Muzika koresponduese dhe drita delikate janë thelbësore. Për qirinj, sigurohuni që nuk ka rrezik zjarri. Një ofertë alternative ofron zanash. Qirinj të rinj LED gjithashtu ofrojnë një ndriçim të butë, por nuk janë për shijen e të gjithëve.

opsionet e projektimit

Një ide e mirë për një mbrëmje romantike është një darkë e shijshme për dy. Me dritën e qirinjve dhe një gotë të mirë të verës vjen shpejt një atmosferë e këndshme. Një tabelë veçanërisht e vendosur mirë krijon një ambient krejtësisht të ndryshëm sesa në jetën e përditshme.

Nëse nuk dëshironi të gatuani më tepër, por edhe me një mbrëmje komode në divan, keni të drejtë. Me një ndriçim të hollë, një dekoratë të këndshme, një pije të përshtatshme dhe një gjellë të vogël, ju do të merrni një fillim të mirë në mbrëmje romantike. Nëse jeni të përqafuar, duke folur, duke dëgjuar muzikë ose duke parë një DVD është një çështje preference personale.

Absolutisht shmangni

Romance në shtëpi
Mbrëmje romantike me partnerin

Nëse pas një takimi të suksesshëm dhe fazës pasuese të pasionit të parë, jeta e përditshme gradualisht fiton dorën e sipërme, momente të rregullta romantike janë veçanërisht të rëndësishme.

Kështu që gjendja romantike nuk është tip, ju duhet të shmangni disa pika. Ju nuk duhet të flisni për probleme dhe shqetësime. Të shtyhet nuk do të thotë që duhet të pezullohet - ka kohë për atë në një ditë tjetër.

Në mënyrë që puthjet të takohen me dashuri, fryma e keqe duhet të shmanget. Një vakt me hudhër ose qepë nuk duhet të jetë në meny. Në një humor të keq, ajo do të jetë gjithashtu pak me mbrëmjen romantike. Nëse kjo nuk mund të jetë në kohë, duhet të lëvizni më mirë.

Shumë e rëndësishme është saktësia, kështu që mbrëmja mund të fillojë me të vërtetë romantike dhe pa stres. Të punosh jashtë orarit është më mirë në një ditë tjetër.

Dhe nëse diçka me të vërtetë vjen në mes ose ndryshon gjendjen, ju nuk duhet të prishni disponimin. Një mundësi e re për një mbrëmje romantike do të kthehet së shpejti.

Dhe ju pëlqen kjo?

Më shumë faqe rreth partneritetit

Seksualiteti, erotizmi dhe iluminizmi

Seksualiteti në jetën e përditshmesqarim
Seksualiteti në partneritetArt erotik

A keni munguar tema rreth partneritetit dhe seksualitetit? Jeni duke humbur tema të veçanta në Forumin tonë të Jetës? Jemi të lumtur të regjistrojmë tema të reja që nuk lidhen domosdoshmërisht me familjen dhe fëmijët. Bisedoni me ne!

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.