Fundjavë romantike. | Partneriteti i partneritetit

Një fundjavë romantike vetëm duhet të jetë fundjavë. Të fillosh të shtunën në mbrëmje dhe të jesh i zënë me tregimet e së hënës që vijnë të dielën pasdite sjell më shumë stres sesa relaksim.

Ide për një fundjavë romantike

Është e mrekullueshme nëse mund të filloni fundjavën romantike të premten mbrëma. Pastaj, para së gjithash, ka një natë të gjumit, sa kohë që ju dëshironi, në program. Mëngjesi në shtrat, ndoshta me shampanjë ose shampanjë, është përfshirë. Pra, forcuar ju mund të gëzojnë plotësisht të shtunën e ardhshme dhe të gëzojnë.

Romance në shtëpi
Çifti në një mbrëmje romantike

Fundjavë romantike me Wellness

Kështu që asgjë nuk e shqetëson romancën, është e këshillueshme të mos kaloni fundjavën në katër muret e brendshme. Diçka që vëreni gjithmonë është diçka që mund të "bëni". Si të merrni nga shkopinj në shkopinj dhe të mos gjeni paqe të vërtetë.

Udhëtimi në fundjavën romantike nuk duhet të jetë larg. Në qytetin tënd ose të ardhshëm më të madh është sigurisht një hotel i këndshëm. Për banorët e qytetit, hotelet idilike rurale ose shtëpitë komode të pritjes në det janë një ndryshim i madh nga qyteti plot tension.

Edhe hoteli luksoz mund të jetë një herë. Në shumë prej këtyre shtëpive ka marrëveshje të posaçme për çifte. Ju mund të zgjidhni nga një sërë paketash Wellness të përbërë nga banjot, masazhet dhe trajtimet e tjera të bukurisë për të dhe të saj. Këto aplikacione mund të shijohen së bashku, qoftë në dhomën tuaj ose në spasat private të hoteleve.

Në banjë nuk është vetëm shije të qetë e lule apo fruta që mund të preferojnë zonjat, por edhe i përzemërt si larje në scrubs birrë TVSH me shkumës ose një përzierje kripe mjaltë burra të vërtetë i pëlqente.

Fundjavë romantike në vende të veçanta

Nëse keni shumë punë për të bërë në hotele, ju nuk mund të dëshironi të qëndroni në një hotel normal në kohën tuaj private të lirë. Si për një fundjavë romantike në një igloo? Mbërthyer në furs të ngrohtë të butë, ajo është mrekullisht e rehatshme atje. Igloot janë zbukuruar dhe ndriçuar në mënyrë indirekte.

Një ide tjetër është fundjava në bari. Hotelet Hay janë tani në dispozicion në shumë rajone. Marrëveshje të tilla zakonisht përfshijnë pije të mirëpritur, turne në gjykata, darka me qirre shumë-kursesh dhe pastaj qëndrimi brenda natës në një shtrat të madh në bari me aromë bimore. Mëngjesi është përgatitur fllad nga përbërësit lokalë dhe shërbeu në kohën e dëshiruar.

Gruaja relakson dhe zbutet lakuriq në spa, spa dhe kujdesin e trupitFundjavë ngritëse përjetohen në Baumhaushotel. Në lartësi të larta, shtëpitë e pemës janë të guximshme dhe të sigurta dhe nuk kanë ndonjë ngushëllim.

Një prirje e re për fundjavat romantike vjen nga SHBA. Ka pasur hotele të veçanta për shumë kohë me pajisje shumë ekskluzive. Dhomat janë të dekoruara sipas temave të erotizmit. Në këto hotele janë të disponueshme shporet në dhomë, terrenet e lojërave të mëdha dhe një sërë lodrash, nga të cilat tashmë gjenden edhe në Gjermani.

Lirësia është një çështje sigurisht, dhe mirëqenia fizike merret me kujdes në dhomë. Shtëpitë me atmosferë të gazuar nuk i lejojnë fëmijët si mysafirë, kështu që ju me të vërtetë mund të jetoni fantazitë e tij të pashqetësuar.

Ndjenjë si një mbret apo një mbretëreshë: kjo është ajo që bëjnë shumë hotele pallati. Në apartamente mbretërore ju kaloni ditët dhe netët përrallë dhe janë kulinar i prishur sipas të gjitha rregullave të artit të gatimit.

Fundjavë romantike në natyrë

Një fundjavë romantike është e përshtatshme për t'u tërhequr nga gjithë qytetërimi. Një apartament ose apartament, një kasolle e bukur me trungje nga një liqen, nga deti ose në male ju fton për të.

Për ushqim të mjaftueshëm dhe pajisje të plotë me shtratin e krevatit dhe të gjitha lehtësitë e tjera që ofrojnë strehuesit. Me këto ju thjesht merrni çelësin e vendbanimit dhe keni deri në largimin e paqes së mrekullueshme. Ju mund të kaloni këto ditë në shtëpi ose në shtrat ose të dilni jashtë në natyrë. Asnjë telefon, asnjë kompjuter ose laptop, asnjë televizor dhe radio dhe asnjë telefon celular nuk duhet ta shqetësojnë bashkësinë.

Qëndrime të përbashkëta në natyrë

Së fundi është koha për të argëtuar, gatuajtur dhe shijuar së bashku. Natyra ecën me goditje kokën tuaj të lirë dhe krijoni hapësirë ​​për mendime dhe ide të reja. Ju dëgjoni tingujt e natyrës dhe ndiheni të gjallë dhe mirë.

Fundjava muzikore

Muzika është padyshim një faktor që kontribuon në romancë. Për një fundjavë romantike të muzikës, mund të kombinosh një vizitë koncertesh me një vakt të shijshëm dhe qëndrime të natës në një hotel të bukur.

Ngjarja po kërkon muzikën që mund të fitojë të dy partnerët, ose diçka krejtësisht e re që ata nuk e dinë ende. Mund të jetë klasike ose hit, pop dhe rock, ku jetoni anën e saj të egër. Edhe musicals dhe tregimet e dashurisë në një fazë teatër janë shumë të përshtatshme për të sjellë një atmosferë romantike.

Nëse ngjarja zhvillohet të premten, ju mund të përdorni të shtunën e ardhshme mrekullisht për aktivitete të mëtejshme. Fluturimet në një helikopter ose në një tullumbace mbi rajonin janë përvoja të paharrueshme së bashku.

Vizita e zgjatur e një banjë termale me sauna dhe qendra Wellness ofron veten në një mot jo më të mirë. Dhe madje edhe një turne pazar mund të jetë mjaft romantik, nëse jeni duke kërkuar për të brendshme femrash të bukura erotike, të cilat provoni në mbrëmje në hotel.