Bizhuteri për këmbët Këpucë të modës

Kur temperaturat verore të rekomandojnë sandale të bukura si këpucët e zgjedhjes për këmbët tuaja të zhveshura, atëherë është e njëjtë si çdo vit: tregoni këmbët tuaja! Dhe ne japim këshilla për bizhuteri elegant për këmbët.

Bizhuteri për këmbët - këmbët e pastërta si bizhuteri elegant

Bizhuteri për këmbë - zinxhirë bizhuteri dhe më shumë
Bizhuteri për këmbët

Kushdo që tani mund të flakë gishtat e pastër dhe të përkulur dhe të vijë në këmbë të butë dhe delikate të bishtave, është qartë në avantazh. Të dy kozmetikisht dhe estetikisht

Por trendi i modës së nivelit në tokë nuk është aspak i lodhur për këmbët e modës dhe elegante me manikyrin e thonjve ose këpucën e Manitit.

Për çfarë duar goxha është e drejtë, këmbët e gjata janë të lira: bizhuteri elegant!

Por si duhet të jetë bizhuteri për këmbët? Dhe çfarë duhet t'i kushtohet vëmendje kësaj tendence të mrekullueshme të verës?

Anklets nuk duhet të bëhet catchers

Një gaz në qiellin e diellit vazhdon të shkaktojë një ndjesi me çdo ikonë të stilit. Zinxhiri qëndron rastësisht në kyçin e këmbës dhe shkëlqen syrin e spektatorit dashamirës.

Nëse ecja e kërcyerëve nuk është e prekur, Eva sexy bëri gjithçka të drejtë. Megjithatë, disa fillestar fillestar nuk e konsiderojnë që perimetri i kyçit të zbukuruar është shumë i lidhur me tensionin.

Anklets si një bizhuteri për këmbët
Anklets si një bizhuteri për këmbët

Kjo është e lehtë për t'u parë: nëse e tërhiqni këmbën sa më shumë që të jetë e mundur, kyçin e këmbës merr masën më të madhe. Nëse e lëshoni përsëri këmbën, vini re dallimin e qartë.

Ajo vijon: Një ankore nuk mund të prerë edhe nëse këmbët janë të tensionuara. Dhe kjo nga ana tjetër nënkupton që gjatësia e kyçit të këmbës duhet të përcaktohet nga perimetri i kyçit në rastin ekstrem. Përndryshe, aksesi shpejt do të bëhet një makth.

unaza shputë

Gishtat e pastër dhe të pastër kanë të njëjtën zbavitje në modë të mundjes si gishtërinj të manikuar. Por ata bëjnë kërkesa të tjera në bizhuteri, sepse kushtet anatomike nuk janë të krahasueshme në të gjitha nivelet.

Për këtë arsye, unaza me hekurudhë unazë të ndryshueshme janë absolutisht të rekomandueshme për këmbët. Përveç kësaj, duhet kujdesur për të siguruar që dizenjimi i unazave të gishtërinjve nuk ka skaj dhe pika të mprehta, as lehtësime të shtrirë. Sepse këtu lurks një potencial të lëndimit fjalë për fjalë rraskapitës që është e shmangshme.

Tattoos pikturuar si bizhuteri për këmbët

Bizhuteri për këmbët që nuk pastrohen dhe qëndrojnë vetëm për një verë? Nuk ka problem me tatuazhet që nuk janë të përhershme. Edhe një herë, këtu janë duart e nunit. Kush është i interesuar në këtë formë të zbukurimit të këmbëve duhet të google për Mehndi. Sepse këna e ka atë në zonën e këmbëve në vetvete!

Përfundim

Këmbë të bukura, bizhuteri individuale është gjithnjë mirë për t'u përballur. Nuk ka rëndësi nëse ajo është bërë me ngjyra ari, argjendi apo bimë. Ka gjithmonë diçka që po ndodh.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.