Qytet Land River Solutions Qytetet

Rregullat e lumit të Landit të Tokës janë shumë të thjeshta dhe të shpejta për të shpjeguar: të jeni në gjendje të luani qytetin, tokën, lumin që ju nevojitet 2 ose më shumë lojtarë. Secili lojtar ka nevojë për një fletë të bardhë të letrës DINA-4 dhe një stilolaps. Dhe pastaj një kategori të përshtatshme në të cilën dëshironi të luani. Për tema më të pazakonta këtu do të gjeni zgjidhjet e modelit tuaj.

City Country River Zgjidh Qytetet A deri Z

Qyteti me A në fillim: Amsterdam, Augsburg, Aachen, Aue

Qyteti me B në fillim: Berlin, Bonn, Bremen, Braunschweig

Qyteti me C në fillim: Coburg, Celle, Cuxhave, Crimmitschau

Qytet Land River Solutions Qytetet
Qytet Land River Solutions Qytetet

Qyteti me D në fillim: Duisburg, Dortmund, Detmold, Darmstadt

Qyteti me E në fillim: Essen, Eisenach, Euskirchen, Eisenhüttenstadt

Qyteti me F në fillim: Frankfurt, Fulda, Freiburg, Fürstenfeldbruck

Qyteti me G në fillim: Gummersbach, Goslar, Gütersloh, Gera

Qyteti me H në fillim: Hanau, Hamburg, Herne, Hannover

Qyteti me I në fillim: Ingolstadt, Iserlohn, Ibbenbüren, Ilmenau

Qyteti me J në fillim: Jever, Jena, Jade, Jülich

Qyteti me K në fillim: Kassel, Köln, Karlsruhe, Krefeld

Qyteti me L në fillim: Limburg, Landau, Ludwigshaven, Lippstadt

Qyteti me M në fillim: Mainz, Mynih, Mannheim, Meppen

Qyteti me N në fillim: Nuremberg, Nienburg, Neckarsulm, Neubrandenburg

Qyteti me O në fillim: Osnabrück, Ochsenfurt, Oberhausen, Offenbach

Qyteti me P në fillim: Paderborn, Pforzheim, Pfungstadt, Potsdam

Qyteti me Q në fillim: Quedlinburg, Querfurt, Quierschied, Quirla

Qyteti me R në fillim: Regensburg, Remagen, Rosenheim, Rheine

Qyteti me S në fillim: Soest, Stuttgart, Speyer, Siegburg

Qyteti me T në fillim: Trier, Troisdorf, Tübingen, Tauberbischofsheim

Qyteti me U në fillim: Ulm, Unna, Unterhaching, Uetersen

Qyteti me V në fillim: Verden, Vechta, Viersen, Vlotho

Qyteti me W në fillim: Würzburg, Worms, Wedel, Weilburg

Qyteti me X në fillim: Xanten - i vetmi qytet në Gjermani me X në fillim

Qyteti me Y në fillim: York - në Gjermani nuk ka qytet me Y në fillim

Qyteti me Z në fillim: Zella-Mehlis, Zweibrücke, Zwickau, Zülpich


Tema e Printimit të Qytetit të Tokës

Qyteti Land River Template blank si pdf

Template lumit të qytetit të qytetit si një grafik

Ju lutem mos ngurroni të na kontaktoniNëse keni ide për tema të reja të jashtëzakonshme për qytetin e lumit të qytetit.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me * theksuar.